AdresaHradecká 378, 50601 Jičín
Zavolejte nám+420 608823678
Opravujeme brzdové systémy

Servis, diagnostika a opravy brzd

Provádíme kompletní servis brzdových systémů. Od výměny brzdových obložení, v případě potřeby výměny brzdových kotoučů až po kompletní renovaci brzdového systému. S námi si můžete být jisti, že v krizových situacích Vás brzdy servisované u nás nenechají na holičkách.

FAQ

Časté dotazy zákazníků

U kterých značek aut provádíte opravy brzd?

Opravy brzd provádíme u všech výrobců. Vše záleží na dostupnosti komponentů potřebných na opravu brzd.

Doporučujete některé osvědčené výrobce brzdových komponentů?

Ano, jsou to značky ATE a TRW. Jedná se o výrobce, kteří dodávají brzdové systémy do prvovýroby. Vždy, když montujeme tuto značku je výsledek jen 100 procentní. U brzd to ani jinak nejde.

Lze u Vás opravit brzdy také u dodávky?

Ano, u užitkových automobilů brzdy opravujeme.

Jaké jsou nejčastější závady brzdového systému?

Opotřebení brzdového obložení. Většinou to je zaviněné špatnou předešlou montáží. Vždy se setkávám s proraženými gumičkami. Do pohyblivých částí pak vnikne voda, která způsobí zaseknutí brzdového mechanismu a nefunkčností celého systému.

Jak to je s výměnou brzdových kotoučů?

U každého brzdového kotouče je takzvaná maximální míra opotřebení předepsaná výrobcem. Její dodržení je důležité z několika důvodů. Nejdůležitější je, že v případě většího optřebení vzniká mezera v držáku destiček a hrozí zaklínění destičky a tím zastavení kola v ose otáčení. Následkem je ztráta kontroly řízení směru vozidla.