AdresaHradecká 378, 50601 Jičín
Zavolejte nám+420 608823678
Motorové a převodové oleje, filtry

Výměna oleje a filtrů

Provádíme servisní prohlídky včetně výměny olejů dle předepsaných servisních intervalů výrobce. Dodržujeme předepsané viskozity olejů a termíny výměny olejů nejen v motoru , ale i v převodovkách, rozvodovkách, haldex spojkách a dalších komponentech obsahující kapaliny. Jedná se o nemrznoucí směsy, brzdové kapaliny, hydrulické systémy řízení včetně. Servisní prohlídky zahrnují i veškeré výměny filtrů, stěračů dle doporučení nájezdu kilometrů předepsaných výrobcem. Možnost zapsání servisního úkonu do elektronické knihy výrobce. Požíváme špičkové olejové produkty a přípravky Motul, filtry Mann

FAQ

Časté dotazy zákazníků

Jaké značky oleje Autaxservis používá?

Náš servis požívá oleje, kapaliny a ostatní maziva značky Motul. Neustále sledujeme situaci v nabídkách na trhu s oleji a vybíráme pro naše zákazníky to nejlepší co opravdu funguje. Velmi pečlivě vybíráme dodavatele originálu, protože se na trh dostává i plagiát různých značek, který váš vůz muže poškodit.

Jak je to s volbou vhodného typu oleje pro jednotlivé druhy aut?

Parametry oleje a maziva vybíráme dle konkrétního modelu vozu a katalogu výrobce. Zde je popsáno jak množství, tak i délky intervalů výměny. Máme dlouhodobě vyzkoušeno, že produkty Motul jsou (bohužel pro originální příslušenství) jednoznačně lepší než od výrobce a dodavatele vozů.

Mám dodávku? Vyměníte mi také olej?

U dodávkových automobilů a karavanů běžně oleje měníme a poskytujeme i běžný servis.

Jak často je vhodné olej vyměnit? Rozhoduje jen počet najetých kilometrů?

Tato otázka je na denním pořádku. Jednoznačně kvalitu oleje ovlivňuje množství spotřebovaného paliva, jízdy na krátké vzálenosti a bezmála doba od poslední výměny oleje a stáří vozidla. Po skoro 30 leté praxi máme jednoznačně prokázáno, že 10000 km a nebo rok je optimální řešení pro vaši peněženku ze strany úspor finančních prostředků vynaložených na opravy v důsledku nadměrně opotřebeného oleje.

Někde jsem četl, že u převodovek je doživotní náplň. Musí se tedy měnit?

Vždy mě to rozesměje. Ano mají doživotní náplň - to znamená do rozbití převodovky. Někdy to může být i jenom 200000 km. Nejběžnější inerval je 60000 km a to platí jak pro přímé řazené převodovky tak pro automatické převodovky jakékoliv. Největší zkušenosti mají v Nizozemsku, kde výměnu oleje v převodovce provádí s výměnou motorového oleje. Tam žádné opravy převodovek nejsou.

Je nutné se na výměnu oleje objednat?

Ano, pokud si zákazník přeje takzvaně na počkání je nutné si dohodnout termín návštěvy.